Meniu Închide

„ȘI EI AU O ȘANSĂ!” CONCURS JUDEȚEAN – 2023

„ȘI EI AU O ȘANSĂ!”
CONCURS JUDEȚEAN – 2023
Pentru a duce mai departe misiunea transmisă în perioada de activitate în slujba învățământului bascovean de către ,,Domnul Trandafir” al Școlii Bascov – Domnul învățător MOICEANU SEVER, de a „dărui timp și dragoste copiilor, indiferent de vârstă, sex, religie sau etnie”, Școala Gimnazială,,Virgil Calotescu” Bascov a organizat Concursul Județean ,,ȘI EI AU O ȘANSĂ!”.
Elevii participanți au surprins atât în programul artistic cât și în lucrările artistico-plastice tradițiile și obiceiurile romilor.
EMPATIE – PRIETENIE – RESPECT – BUCURIE
Parteneri în realizarea proiectului au fost:
I.S.J.ARGEȘ – ȘCOALA BASCOV -ȘCOALA BUDEASA -ȘCOALA MERIȘANI

FELICITĂRI, DRAGI COPII!!!

MULȚUMIM TUTUROR PARTICIPANȚILOR ȘI PARTENERILOR NOȘTRI PENTRU REUȘITA ACESTUI PROIECT!

error: Content is protected !!