Meniu Închide

Suspendarea activitatii cu publicul

Școala Gimnaziala „Virgil Calotescu” Bascov a suspendat activitatea cu publicul, până la data de 22.04.2020, cu posibilitatea prelungirii acesteia, datorită măsurilor suplimentare de combatere a noului Coronavirus.

În atenția părinților!

Pentru părinții care vor rămâne să supravegheze copiii, conform legii nr. 19/14.03.2020, angajatorii pot cer o adeverință care să ateste că au copiii înscriși la școală/grădiniță.

Părinții elevilor/preșcolarilor pot solicita online adeverința, urmând ca aceasta sa fie eliberată, de asemenea, online. Adresa de e-mail la care se poate face solicitarea este: scoalabascov@yahoo.com.

Vă rugăm să menționați în cerere numele și prenumele părintelui și elevului/preșcolarului, clasa/grupa, data nașterii și pentru ce instituție doriți să eliberăm acest document.

Va mulțumim pentru înțelegere!

Contact: scoalabascov@yahoo.com

error: Content is protected !!